המרכז לקרטוקונוס דר' ניר ארדינסט הינו מרכז רפואי ייחודי שמוקדש כולו להתאמת עדשות מגע לקרטוקונוס, מעקב וביקורות.
המרכז לקרטוקונוס נעזר בדר' ניר ארדינסט מהמומחים והבולטים בתחום הקרטוקונוס.
דר' ניר ארדינסט הינו מרצה פעיל בקרטוקונוס בכנסים בינלאומיים וישראלים ובעל ניסיון קליני רב ביותר. כמו כן דר' ניר ארדינסט עורך ראשי של כתבי עת בתחום, מרצה לסטודנטים לרפואה בבי"ס לרפואה ומרצה לסטודנטים לרוקחות.

במרכז לקרטוקונוס מתאמים עדשות מגע מיוחדות למקרים מורכבים ביותר לרבות עדשות מגע סקלרליות, מיני סקלרליות, עדשות מגע קשות בתכנון אישי ועדשות מגע סקלרליות מלאות לקרטוקונוס.

במרכז לקרטוקונוס הושקעו מאות אלפי דולרים ברכישת ציוד מתקדם ויקר לבדיקת קרטוקונוס, מעקב וביקורות אחר קרטוקונוס. כמו כן נרכשו עשרות ערכות התאמה וקיטים (סטים של התאמות עדשות מגע) של עדשות מגע סקלרליות, מיניסקלרליות וסקלרליות מלאות (קוטר מלא) ובכך נחשב המרכז לקרטוקונוס היחיד בעולם שמחזיק ברשותו את כל סוגי ערכות ההתאמה של עדשות מגע סקלרליות שנמצאים היום ברחבי העולם.

עצם העובדה שבמרכז לקרטוקונוס קיימים כל סוגי ערכות ההתאמה של עדשות מגע סקלרליות משפרת רבות את ההתאמה הן בצד הקליני והן בגישת ההתאמה לכל פציינט ופציינט הסובל מקרטוקונוס.

 

כתובת המרכז לקרטוקונוס:

מודיעין, ירושלים, מבשרת ציון, ראשון לציון

טלפון: 058-5566802

אתר אינטרנט: www.ktc.co.il

מייל: info@ktc.co.il

פייסבוק: https://www.facebook.com/keratoconus.dr.nir/?fref=ts

אתר מידע על קרטוקונוס

ראשי

קרטוקונוס ועדשות מגע לקרטוקונוס דר' ניר ארדינסט

קרטוקונוס הינה מחלקת עיניים שכיחה יחסית שמתגלה לרוב בגיל ההתבגרות. גילוי מחלת הקרטוקונוס אינו ידוע בתחילה לפציינט ומתאפיין רק בטשטוש ראייה שאינו משתפר בהרכבת משקפיים חדשים. מאפיין נוסף הינו עלייה לא סבירה בכמות (עוצמה) האסטיגמציה (צילנדר) של הפציינט. מלבד טשטוש ראייה בין אם מדובר באסטיגמציה גבוהה ולא רגולרית ובין אם מדבור בכניסה של עיוותים לעין אין לקרטוקונוס סימפטומים נוספים מהיבט הפציינט כמו למשל כאב.

לאחר שמשקפיים כבר לא משפרות את הראייה בקרטוקונוס עדשות מגע הן השלב הבא בטיפול בקרטוקונוס. כאשר איש המקצוע מוסר שיש להתאים עדשות מגע לקרטוקונוס חשוב להבין כי עדשות מגע לקרטוקונוס הן למעשה עדשות מגע מכל סוג שהוא והן יכולות להיות גם מכל חומר גלם (רכות, קשות או שילוב). כל העדשות המגע הרכות כולל עדשות מגע רכות לקרטוקונוס הן בעלי אורח חיים מוגבל, כלומר לאחר תקופה מסוימת יש להחליף אותן בגלל בלאי.בקו ראשון של התאמת עדשות מגע לקרטוקונוס או השלב הראשון לקרטוקונוס קל הפציינט יעבור התאמה של עדשות מגע רכות טוריות (אלו עדשות מגע צילנדר). קו שני של התאמת עדשות מגע לקרטוקונוס או בשלב של קרטוקונוס מתון יתאמו עדשות מגע רכות מיוחדות לקרטוקונוס. קו שלישי של ההתאמה לקרטוקונוס קל עד בינוני יכלול עדשות מגע קשות עם כל סוגיהן. התאמה במקרים של קרטוקנוס קל או קרטוקונוס בינוני ומעלה יכלול עדשות מגע פיגיבק שזאת למעשה מערכת של עדשות. המשמעות של מערכת פיגיבק כוללת עדשת מגע רכה רגילה ועליה עדשת מגע קשה.
בקרטוקונוס קל עד בינוני ומעלה אפשר להתאים עדשת מגע היברידית. עדשת מגע היברידית הינה עדשת מגע מורכבת שכוללת עדשת מגע רכה בצורת טבעת שמקיפה עדשה קשה במרכז. החסרונות של  עדשת מגע היברידית(בדומה לעדשות מגע רכות רגילות או עדשות מגע רכות לקרטוקונוס) שהעדשה משנה את המבנה שלה ויש להחליפה באופן תדיר.
עדשות מגע סקלרליות מתאימות לכל שלבי הקרטוקונוס כולל החמורים ביותר. עדשות מגע סקלרליות כוללים עדשת מגע קרניו-סקלרליות (קוטר קטן), סמי- סקלרליות (קוטר קצת יותר גדול), מיני-סקלרליות (הכי נפוצות) וסקלרליות מלאות (קוטר הכי גדול). היתרונות הגדולים של עדשות מגע סקלרלית הם נוחות ההרכבה ושמירה על מאגר נוזלים בין הקרנית לעדשה.

דר' ניר ארדינסט הינו מהמרכז לקרטוקונוס

דילוג לתוכן